Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

Biologika eshop

Kategórie
demo

Carib Seamoss, 370g, mango

25,00€ s DPH

Prírodný gel s obsahom morskej riasy, ktorá je obzvlášť bohatá na minerály a vitamíny.

Seamoss gél s príchuťou brusnica, alebo mango je potravina, ktorej hlavná zložka je riasa Seamoss (Írsky mach) priamo z oblastí Karibského mora. Odtiaľ nám ju jej zberači lovia, po vylovení sušia na slnku a následne posielajú k nám na Slovensko do výroby na ďalšie spracovanie. Dochutená je brusnicou, ktorá je sladená šťavou z jablka. V druhej variante je dochutená mangom. Vyváženú sladkú chuť sme dosiahli pridaním malého množstva nerafinovaného trstinového cukru. Neobsahuje žiadne alergény. Je to vegan a bezglutenový výrobok. 

Dôvodom uvedenia na trh je odpoveď na nedostatok vitamínov a minerálov v bežne dostupnej „supermarketovej“ zelenine a ovocí. Sám som vegán, kedže som pôvodne kvôli športovým výkonom prešiel na vitariánstvo a neskôr kvôli pracovným povinnostiam presedlal a po ukončení aktívneho pretekania v horských ultramaratónoch na vegánstvo. Otázka prijímania v strave vyváženého pomeru vitamínov a minerálov ostala nutnosťou aj mimo športového pretekania. 

Pri pravidelnej konzumácií Seamoss gélu pôsobí na človeka dostatok minerálov a vitamínov tak, že mu napríklad zvyšuje mozgovú aktivitu, v noci lepšie spí. U mužov to pri zvýšenej dávke pôsobí podporujúco na libido. Dámam to napomáha s úpravou cyklu menštruácie. Pomáha pri problémoch so žalúdkom. Pomáha upravovať cukor u diabetikov typu 2. 

Výhodou nášho produktu nie je až ak vysoká koncentrácia jódu, teda je určený aj pre ľudí, ktorí trpia zníženou funkciou štítnej žľazy, ktorej napomáha k jej správnej funkcii.

Zloženie:

Seamoss riasa 38 %, mango 14 %, nerafinovaný trstinový cukor, filtrovaná zásaditá voda s pH 9,5, antioxidant kyselina askorbová. 

Výživové údaje na 100 g, príchuť MANGO:

Energia                                                239 kJ/57 kcal 

Tuky                                                    <0,1 g

Z toho nasýtené mastné kyseliny                       <0,05 g 

Sacharidy                                             13 g

Z toho cukry                                         10,5 g

Bielkoviny                                            0,63 g

Soľ                                                      0,08 g

JÓD                                                     32 ug

Spôsob konzumácie a dávkovanie:

Naše dva produkty sme vyladili tak, aby sa dali jesť priamo polievkovou lyžicou bez zapíjania. Seamoss gélom sa môže doplňovať aj iné jedlo, ako raňajkové kaše a podobne. Odporúčame dávkovať 2-4 lyžice denne. Zo začiatku pre zvýšený účinok 3 lyžice denne. 

Vegan Áno
Bez lepku Áno
Sklo Áno
Priemerné výživové hodnoty na 100g (ml) výrobku:       
energia:  
tuky:  
z toho nasýtené:  
sacharidy:  
z toho cukor:  
bielkoviny:  
vláknina:  
soľ:  

Podobnéprodukty